Policja pokazała swoich nowych rekrutów. Są tak uroczy, że trudno się im oprzeć

Szczeniaki labradora są najnowszymi rekrutami tajwańskiej policji. Przedstawiamy Wam małych obrońców społeczeństwa, zatrudnionych by mu służyć i chronić w razie potrzeby.

Nazywają się Fushin, Schumann, Feida, Yige, AJ i Liang. Urodziły się zaledwie miesiąc temu. Spośród wszystkich sześciu pupili, Fushin jest jedynym kremowym szczeniakiem. Teraz zajmują się głównie jedzeniem i spaniem. Zdarza im się robić jedno i drugie jednocześnie:

Czasem maluchy zasypiają podczas jedzenia. A potem nagle się budzą i jak gdyby nigdy nic - jedzą dalej - mówi o swoich podopiecznych kpt. Pan.

Podobno Fushin jest najbardziej dominujący...

Fot. NPA4U | Facebook

 ...i najgroźniejszy. Te zdjęcia to potwierdzają. Groza i dominacja w najczystszej postaci!

Fushin i jego koledzy niedługo nauczą się wykrywać narkotyki. Nim to się stanie muszą dużo wypoczywać i bawić się.

W tresurze policyjnej wykorzystuje się wiele ras. Od labradorów przez teriery walijskie, nowofundlandy, rottweilery na owczarkach niemieckich kończąc. Liczba tych ostatnich wśród psów patrolujących jest najwyższa. Ze wszystkich czworonogów wykorzystywanych do tropienia około 90 proc. to właśnie owczarki niemieckie. Labradory i teriery najczęściej szkolone są pod kątem pracy nosem, czyli odnajdywania narkotyków i materiałów wybuchowych.

Jak wygląda szkolenie psa pracującego nosem?

Te psy zapoznają ileś rodzajów narkotyków i materiałów wybuchowych, a następnie wykonuje się z nimi symulację w szkołach, na dworcach czy sądach, gdzie podkładamy konkretne substancje. I poprzez ileś symulacji ten odruch się na tyle wykształca, że pies wskazuje te miejsca bezbłędnie - opowiada instruktor asp. sztab. Jerzy Kobylarz w rozmowie z TOK FM.

Mimo że na zdjęciach tego nie widać, szczeniaki na co dzień są bardzo energiczne. Będą szkolone jako psy służbowe wykrywające narkotyki - tak samo jak ich rodzice, Yellow i Leader.

Psy szkolone potrafią bezbłędnie rozpoznać nawet kilkaset tysięcy (!) zapachów. Oczywiście nie tak będzie wyglądało szkolenie tych maluchów. W trakcie treningów poznają i nauczą się wykrywać zapachy kilkunastu do kilkudziesięciu najpopularniejszych narkotyków. Za każdy znaleziony otrzymają nagrodę.

Tak naprawdę wciąż jeszcze nie wiadomo, czy te maluchy sprawdzą się w pracy w policji. Wszyscy jednak trzymają za nie kciuki - ich szkolenie zaczyna się niebawem.