Zaczaił się na 6-latkę w sklepie w Hrubieszowie. Włożył jej rękę pod sukienkę i wyjął telefon

Pedofil zaczaił się na dziecko w sklepie spożywczym, w dzień. Płacz i krzyk 6-latki zwróciły uwagę kasjerki i klientki, które od razu zawiadomiły policję i rzuciły się w pogoń za 39-latkiem.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu, w osiedlowym markecie na ul. Polnej w Hrubieszowie. 6-letnia dziewczynka poszła zrobić zakupy, nie było z nią opiekunów. W tym czasie do sklepu wszedł także 39-letni mężczyzna, stały bywalec marketu. Zaatakował dziecko, które stało w kolejce do kasy.

- Przykucnął za dziewczynką i włożył jej rękę pod sukienkę. Mężczyzna zaczął dotykać 6-latkę w miejscach intymnych. Próbował też włożyć jej pod ubranie telefon i zrobić zdjęcie - informuje "Kurier Lubelski" Artur Kubik, szef Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie.

Słysząc krzyk i płacz dziecka, zareagowała jedna z klientek i ekspedientka. Obie znały nazwisko pedofila, dlatego od razu zadzwoniły po policję. W tym czasie 39-latek wybiegł ze sklepu. Kobiety próbowały go dogonić, ale dopiero funkcjonariuszom udało się go zatrzymać. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Trafił na 3 miesiące do aresztu.

6-latka nie odniosła obrażeń. Została objęta opieką psychologa. 39-latkowi grozi teraz kara od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: