Matka pcha wózek z dzieckiem. Niemowlę ląduje na bruku. Bydgoska policja odkrywa smutną prawdę

W czwartek bydgoscy policjanci byli świadkami dramatycznej sytuacji. Zauważyli spacerującą parę z wózkiem. Na ich oczach kobieta przewróciła się, a razem z nią 6-miesięczne niemowlę.

Do zdarzenia doszło 22 czerwca około godziny 19:00. Patrolujący ulicę Piękną policjanci zauważyli kobietę, która pchała wózek z dzieckiem w towarzystwie mężczyzny. "W pewnym momencie kobieta przewróciła się razem z wózkiem. Wypadło z niego małe dziecko, które zaczęło płakać" - podaje kujawsko-pomorska policja. Idący obok mężczyzna odstawił butelkę z piwem, którą trzymał i podniósł płaczące niemowlę. Starał się je uspokoić.

Mundurowi postanowili interweniować. Okazało się, że kobieta i mężczyzna są rodzicami niemowlaka. Badanie trzeźwości 25-latki wykazało, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a jej 27-letni partner ponad promil. Oboje zostali zatrzymani. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło malucha na badania do szpitala.

Para trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziewczynka złamała kręgosłup w wypadku drogowym. W szpitalu okazało się, że nie ma z nią rodziców

Więcej o: