Był pobudzony i agresywny. Policjanci z Kępna urządzili pogoń za nagim mężczyzną

Policjanci z komendy w Kępnie zostali wezwani 1 lipca do nietypowej interwencji. Dostali zgłoszenie o mężczyźnie, który biegał po osiedlach i niszczył elewację i okna domów. Był nagi.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, od razu rozpoznali 55-latka znanego im już z innych spraw. Mężczyzna był pobudzony i agresywny. Jak informuje kępińska policja, na widok funkcjonariuszy próbował uciekać, wymachiwał w ich kierunku różnego rodzaju przedmiotami. Obezwładniły go patrole policyjne. Z powodu swojego niecodziennego zachowania, a także licznych ran ciętych na całym ciele, mężczyzna trafił w ręce lekarzy.

Następnego dnia usłyszał zarzuty uszkodzenia między innymi jednego z okien tarasowych oraz okien i elewacji kolejnego budynku. Łącznie straty oszacowano na 7000 zł. Policja ustaliła ponadto, że tuż przed ich przyjazdem mężczyzna wybił szyby w jednym z samochodów zaparkowanych na osiedlu. 

- Okazało się, że działał pod wpływem środków odurzających i w trakcie przesłuchania nie wyjaśnił przyczyn swojego zachowania - mówi dla rmf24.pl rzecznik prasowy kępińskiej policji Anna Lubojańska.

Dziewczynka złamała kręgosłup w wypadku drogowym. W szpitalu okazało się, że nie ma z nią rodziców

Więcej o: