Korek w centrum Szczecina. To, co kierowca autobusu zrobił, by go ominąć, nie mieści się w głowie

Pan Rafał jadący autem Nabrzeżem Wieleckim w Szczecinie, nagrał nieodpowiedzialnego kierowcę autobusu miejskiego linii 81. Jego zachowanie nie tylko stworzyło niebezpieczeństwo na drodze, ale też oburzyło innych kierowców. Słusznie.

Sytuacja miała miejsce w czwartek, po godzinie 15:00 w centrum Szczecina. Kierowca autobusu linii 81 chciał ominął korek, więc pojechał pod prąd. Jego wyczyn zarejestrowała kamerka pana Rafała, który był świadkiem całego zdarzenia i opublikował film w sieci.

 

Jak słusznie zauważa autor nagrania, kierowca zachował się bardzo nieodpowiedzialnie. "Przecież on wiózł pasażerów, za których odpowiada" - pisze pod filmem pan Rafał.

Sprawą zainteresowała się policja oraz dyrekcja PKS Szczecin. 42-letni kierowca, który złamał przepisy, został już zwolniony z pracy. To obywatel Ukrainy – komentuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji, kom. Przemysław Kimon. Ale to nie koniec kary. Ponieważ mężczyzna stworzył zagrożenie dla innych kierowców i pasażerów, sprawa trafi do sądu.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: