Też nie mogliśmy uwierzyć, że to pokazali. TVP Info na pasku o "kocie prezesa" i opozycji

"Kot prezesa twardo stawił czoła zwolennikom opozycji" - to kolejny pasek TVP Info, który zdaje się być zmyślony, ale niestety nie jest.

"Przyjaciele Sorosa", "pucz", "opozycyjni bojówkarze", "obrońcy pedofilów i alimenciarzy", "sprowadzanie islamistów" - po tym, co wydzielimy na paskach TVP Info przez ostatni tydzień wydawałoby się, że nic już nas tam nie zdziwi.

A jednak. W sobotę, w kolejnym dniu demonstracji w obronie niezależności sądów, grupa protestujących wybrała się pod dom Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Nie zobaczyli tam prezesa PiS, za to uczestnicy i dziennikarze wypatrzyli w oknie... kota. 

"Legendarny kot" szybko stał się hitem w sieci, pojawił się zdjęcia, memy i przeróbki.

Pisało o tym niektóre media, jak np. portal Polskiego Radia czy "Wprost".

Jednak TVP Info poszło o krok dalej. Nie tylko pokazało te przeróbki, ale też opatrzyło je komentarzem na pasku: "Kot prezesa twardo stawił czoła zwolennikom opozycji". Pokazano go na antenie, a także na Twitterze stacji. - Z humorem o polityce - komentował prowadzący. 

Z zachowaniem kota sympatyzuje były wicepremier Janusz Piechociński, który pod wpisem TVP Info skomentował: "Mój Miauczur też tak ma: jest uważny i trzyma dystans". 

Więcej o: