Samotny 3-latek bez ubrań błąkał się po Bydgoszczy. W mieszkaniu policja znalazła kolejne dziecko

Policjanci z Bydgoszczy odebrali niepokojące zgłoszenie. Po jednej z ulic błąkał się bez opieki mały chłopiec, na dodatek niekompletnie ubrany.

21 lipca około godziny 13:00 dyżurny policji odebrał niepokojącą informację. Przechodzień zobaczył samotnego 3-letniego chłopca, który spacerował ulicą Garbary. Z informacji wynikało również, że dziecko nie ma na sobie wszystkich ubrań

Funkcjonariusze udali się na miejsce i zaopiekowali się dzieckiem. Od razu rozpoczęli poszukiwania jego rodziców. Jak podaje Gazeta Pomorska, dość szybko udało się odnaleźć opiekunów i miejsce zamieszkania 3-latka. 

Gdy mundurowi weszli do domu, zastali w nim upitą do nieprzytomności 43-letnią matkę i jeszcze jedno dziecko, 5-letniego chłopca. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało starszego brata do domu małego dziecka. Młodszy przebywa natomiast w szpitalu. Matkę chłopców zatrzymano. 

Gdy wytrzeźwiała, usłyszała zarzuty narażenia swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: