Andrzej Duda mówi weto i tym żyje cała Polska. A tymczasem TVP Info pisze o owcach i zarybianiu rzek

TVP Info poinformowało na Twitterze o decyzji prezydenta. Ale bardzo szybko zmieniło temat - zabrało swoich czytelników na ryby.

Jedno trzeba przyznać - prowadzący konto TVP Info na Twitterze postępują zgodnie z regułami sztuki. Nie męczą swoich czytelników wyłącznie informacjami politycznymi. Przeplatają je innymi historiami, niezwiązanymi z bieżącą polityką. Wiadomo - nie wszystkich interesuje, że Andrzej Duda mówi weto. Dlatego też TVP Info zabrało swoich czytelników na ryby.

"Szczupakowa mafia" brzmi groźnie, i taka też zapewne jest. Uroczym zbiegiem okoliczności następną informacją, jaka pojawiła się na Twitterze TVP Info, był sfałszowany "pojedynek" Phelpsa i rekina:

Jednak zarybianie i pojedynek z rekinem to jeszcze nic. Dzisiejszy dzień na Twitterze TVP Info w ogóle sponsorują zwierzęta. Chwilę po ogłoszeniu przez Andrzeja Dudę weta, pojawiła się taka informacja:

Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach być redaktorem TVP Info. Jak widać publikowanie  na Twitterze może być o wiele cięższą pracą, niż nam się wydawało. Niestety, fani TVP Info na Twitterze również pod takimi informacjami doszukiwali się drugiego, politycznego dna:

Twitter to jedno z podstawowych narzędzi komunikacji z widzami dla TVP Info, prócz telewizji. Chętnie korzystają z niego nie tylko do komentowania bieżących wydarzeń, ale również w swoich programach. Do historii przeszło już pokazywanie bez żadnej cenzury "twittów" o politykach opozycji - np. podczas programu "Woronicza 17" widzowie TVP Info mogli podziwiać na ekranie wybrane wpisy internautów, z których jeden w szczególnie obrzydliwy sposób odnosił się do Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Tysiące ludzi wyszło na ulice w obronie sądów. Ale to nie był tylko jeden protest

Więcej o: