Wrzuciła do sieci zdjęcie ogromnego ślimaka z podpisem "Mój królik jest bardzo chory". Ludzie oszaleli

Użytkowniczka Twittera Madds rozpętała burzę na Twitterze, a potem w mediach.

Madds nie mogła przypuszczać, co się stanie później, kiedy wypatrzyła w sieci zdjęcie ogromnego ślimaka. Postanowiła wrzucić je na swój profil na Twitterze żartując przy okazji, że jej królik jest bardzo chory.

Żart udał się lepiej, niż można by oczekiwać. Wpis ze zdjęciem udostępniono ponownie 47 tys. razy, a polubiono 131 tys.

Ludzie nie byli w stanie uwierzyć, że istnieją tak ogromne ślimaki. Temat szybko podłapały rozliczne media i zaczęły się rozpisywać o tajemniczym stworzeniu.

Ten przyjemniaczek to Achatina – afrykański ślimak lądowy. To roślinożerne stworzenie może osiągnąć masę ciała równą pół kg, a jego muszla osiągnąć może długość nawet 30 cm.

AchatinaAchatina fot. Grzegorz Polak - Praca własna, CC BY-SA 3.0 |

Naturalnym środowiskiem tego giganta jest Afryka Środkowa, gdzie żyją w okolicach hojnie porośniętych roślinnością. Jak to bywa, okazy tego gatunku trafiły też do innych miejsc świata o podobnym klimacie, gdzie zaczęły wyrządzać duże szkody, bo nie znalazły naturalnych wrogów.

Doszło do tego, że ślimaki te w samym USA są zakazane.

Zwierzęta te żerują na około 500 gatunkach roślin – podaje Instytut Żywności i Nauk Rolniczych Uniwersytetu na Florydzie. Właśnie w tym stanie doszło do inwazji ślimaków gigantów w 2015 roku.

To zła informacja dla mieszkańców USA, którzy ewentualnie mogliby chcieć hodować Achatinę jako zwierzątko domowe. A to się często zdarza:

 

 A Wy chcielibyście hodować takiego ślimaka w domu?

Myślał, że widzi przewróconą łódź rybacką. Tymczasem był to 15-metrowy zewłok morskiego potwora

Więcej o: