6 turystów odwiedziło lokal w Krakowie. Zjedli, wypili, ale rachunek wyprowadził ich z równowagi

Skandalicznym zachowaniem popisała się grupa Irlandczyków, którzy kilka dni temu gościła w jednym z krakowskich lokali.

Jak podaje małopolska policja, do zdarzenia doszło kilka dni temu, w lokalu na krakowskim Rynku. Gdy kelner podszedł z rachunkiem do 6-osobowej grupy obcokrajowców, okazało się że ci uznali kwotę za zbyt wysoką. Poinformowali pracownika, że za wypity alkohol i zjedzone dania mogą zapłacić tylko połowę sumy, czyli 200 zł. Gdy w odpowiedzi usłyszeli, że muszą w całości pokryć koszty imprezy, mężczyźni stali się agresywni.

Powybijali okna, poprzewracali krzesła i stoliki, ale najgorsze jest to, że dotkliwie pobili interweniującego kelnera. Jak informuje małopolska policja, mężczyzna był przytrzymywany przez jednego z nich, który do gardła przyłożył mu wystające ostrze z rozbitej szklanki i groził pozbawieniem życia. Gdy już zdemolowali lokal doszczętnie, wyszli i rzucili się do ucieczki na widok wezwanych policjantów.

W ciągu kilku godzin krakowscy policjanci zatrzymali wszystkich sprawców zdarzenia. Część była w hotelu. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Usłyszeli w sumie 5 zarzutów: pobicia, zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Od wandali zabezpieczono gotówkę na poczet przyszłych kar.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: