Nieprzytomny 9-latek leżał przed galerią handlową w Oświęcimiu. Czuć było od niego specyficzną woń

Policja z Oświęcimia w środę po południu znalazła na parkingu galerii handlowej 9-latka. Dziecko było kompletnie pijane.

Przy ulicy Królowej Jadwigi w Oświęcimiu znaleziono chłopca. 9-latek w stanie upojenia alkoholowego leżał nieprzytomny na płycie parkingu. Zleźli go trzej mieszkańcy Oświęcimia, którzy zawiadomili służby ratunkowe. 

Na miejscu pojawiła się policja. Funkcjonariusze przejęli nieletniego od świadków i udzielili mu pierwszej pomocy. Dzięki temu chłopiec odzyskał przytomność. Jego dalszym leczeniem zajęli się ratownicy pogotowia. 9-latek wymagał specjalistycznej pomocy, dlatego został zabrany do szpitala. 

Jak podaje policja, w trakcie badania okoliczności zdarzenia, mundurowi odkryli, że za stan dziecka odpowiedzialne było spożycie alkoholu. Tego samego dnia zatrzymano 33-letniego mieszkańca Oświęcimia. To on jest odpowiedzialny za upojenie alkoholowe małoletniego. Mężczyzna kupił alkohol i spożywał go z dzieckiem na pobliskiej łące. 

33-latek usłyszał zarzut rozpijania nieletniego. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i zakaz zbliżania się do dziecka. 

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: