Wybili szybę w aucie i reanimowali kierowcę. Tak uratowali jej ojca. Teraz jednego z nich szuka cały Kraków

7 sierpnia dwóch mężczyzn uratowało nieprzytomnego mężczyznę, który miał zawał. Córka poszkodowanego szuka jednego z bohaterów.

7 sierpnia na ulicy Długiej w Krakowie zwykli przechodnie uratowali życie 58-letniego mężczyzny, który stracił przytomność siedząc w zaparkowanym aucie.Okazało się, że mężczyzna miał zawał.

O całej sprawie napisała Gazeta Krakowska, na prośbę córki uratowanego mężczyzny. Kobieta chciała podziękować anonimowemu 26-latkowi, który wybił szybę auta, wyciągnął jej tatę i zaczął go resuscytować do czasu przyjazdu straży pożarnej. 

Jeszcze tego samego dnia okazało się, że 58-latka uratowało tak naprawdę dwóch mężczyzn. Z Gazetą Krakowską skontaktował się właśnie jeden z bohaterów, pan Piotr, który jechał rowerem. Rowerzysta jako pierwszy dostrzegł siedzącego w aucie starszego mężczyznę z opuszczoną głową. To właśnie on poprosił motorniczego tramwaju o to, żeby zadzwonił po karetkę. W tym czasie sam wybił szybę auta i uwolnił nieprzytomnego. Po chwili obok pana Piotra pojawił się wspomniany wyżej 26-latek. Obaj mężczyźni na zmianę resuscytowali nieprzytomnego. 

Prawdopodobnie dzięki ich szybkiej i sprawnej interwencji udało się uratować mężczyznę. 

Więcej o: