USG bliźniąt spowodowało wielkie zamieszanie. Zdumiony był nawet sam lekarz

USG to wyjątkowe badanie. Nie tylko dlatego, że potrafi wykrywać poważne wady i choroby jeszcze przed narodzeniem dziecka, ale przede wszystkim pozwala rodzicom zobaczyć ich przyszłe pociechy, jeszcze przed narodzinami.

USG 4D to nowość. Lekarze wykonują je w celu diagnostyki prenatalnej. Mówiąc prościej, to trójwymiarowy obraz płodu w czasie rzeczywistym. Według psychologów to także moment, w którym tworzy się pierwsza więź z dzieckiem

Carissa i jej partner Randy 4 kwietnia 2017 r. doświadczyli wyjątkowych chwil. USG ich dzieci, bliźniaków, zachwyciło nawet lekarza. Obraz, który zobaczyli, bardzo ich zaskoczył. Rodzeństwo znajdowało się w nietypowej pozycji. Maluchy dosłownie dawały sobie całusa. Ich mama nie mogła uwierzyć, że są tak bardzo ze sobą związane.

 

Post udostępniony przez Fetal Vision (@fetalvision) 4 Kwi, 2017 o 5:14 PDT

John Hamburg, lekarz wykonujący badanie, mimo wielu lat doświadczenia, sam był zszokowany obrazem z USG. W rozmowie z The Huffington Post mówił, że w całej swojej praktyce zawodowej wykonał około 15 tysięcy badań ultrasonografem, ale nigdy nie widział bliźniąt, które wyglądały, jakby się całowały. Wspominał, że dzieci zazwyczaj są obrócone, a ich twarze się nie stykają.

 
Więcej o: