"Przed odpaleniem tego materiału, lepiej usiądźcie". Auto wjeżdża na tory między Skibnem a Koszalinem. Decydują sekundy

Do niebezpiecznej sytuacji doszło między Skibnem a Koszalinem. Kierująca pojazdem miała wiele szczęścia.

Nagranie tej niebezpiecznej sytuacji zostało udostępnione ku przestrodze. Kierowcom często wydaje się, że zdążą przed pociągiem. Tym razem udało się uniknąć tragicznego finału, ale zadecydowały jedynie sekundy. 

Przejazd kolejowy między Skibnem a Koszalinem jest strzeżony. Posiada także rogatki. Wydawało się zatem, że to wystarczające zabezpieczenia. Jednak, jak pokazuje nagranie, dla kierującej volkswagena to było za mało. 

Na filmie widzimy, jak rogatki opadają z powodu nadjeżdżającego pociągu. Samochód zbliża się do nich, po czym z niewiadomych przyczyn taranuje je, wjeżdża na tory i zatrzymuje się na poboczu. W ostatniej chwili udaje się uniknąć zderzenia. Pociąg dosłownie musnął tył auta. W środku znajdowały się cztery osoby.

Nagranie udostępnione zostało przez organizatorów akcji Bezpieczny Przejazd, która opatrzyła je podpisem: "Zobaczcie, jak do niebezpiecznych sytuacji na przejeździe doprowadzają sami kierowcy!". Dość trafny komentarz pod nagraniem umieścił użytkownik Polskie Drogi: "Przed odpaleniem tego materiału, lepiej usiądźcie...".