24 lata temu Natasza Urbańska zaczęła pracę w teatrze Buffo!

Natasza Urbańska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek. Znamy ją jako piosenkarkę, tancerkę i aktorkę filmową, telewizyjną oraz teatralno-musicalową.

Dziś kończy 40 lat i oprócz 24-letniej pracy na scenie, ma na koncie udział w licznych teledyskach. Miesiąc temu wydała swój dziewiąty singiel: "Na końcu". Widownia oraz media doceniają nie tylko jej osiągnięcia muzyczne i teatralne, ale także jej oszałamiającą urodę.

Urbańska urodziła się 17 sierpnia 1977 roku w Warszawie. Już jako 16-latka rozpoczęła pracę w warszawskim teatrze Buffo. Gwiazda zasłynęła głównie z roli w musicalu Metro. Jednak jej droga do kariery nie była usłana różami.

W 1991 razem z koleżanką udała się na casting do musicalu Metro. Miała jedynie kibicować przyjaciółce, jednak niedługo po tym, spróbowała swoich sił. Przeszła wszystkie etapy, ale odrzucono jej kandydaturę, ponieważ była za młoda. Dopiero po 2 latach udało się. Natasza dostała się do zespołu jako tancerka. Swoją szansę dostała dopiero wtedy, gdy jej koleżanka zachorowała, a Urbańska musiała ją zastąpić. 

Los dał jej ogromne możliwości i skrzyżował jej drogi z Januszem Józefowiczem. Urbańska została jego asystentką i brała udział w przygotowywaniach produkcji telewizyjno-teatralnych w Polsce i na świecie, m.in. Piotruś Pan w Teatrze Muzycznym Roma oraz Romeo i Julia, Panna Tutli Putli i Karuzela marzeń w Studio Buffo.

Obecnie, większość osób kojarzy ją z wielką produkcją "1920 Bitwa Warszawska". Jednak nie są to pozytywne emocje, ponieważ jej rolę w tym filmie oceniono wyjątkowo źle. W 2012 przyznano jej trzy nagrody - Węże - w kategoriach: "Najgorsza aktorka", "Najgorsza para" oraz "Żenująca scena". 

Natasza zasłynęła także z udziału w Eurowizji, w której dwukrotnie zmagała się z kandydatami z całego świata. Jako tancerka pokazała swoje umiejętności w popularnym programie rozrywkowym "Taniec z Gwiazdami". Jak podaje Wikipedia : "W 2009 i 2010 Urbańska znalazła się na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu według magazynu Forbes". 

Pani Nataszo, sto lat!