17-letnia matka włożyła niemowlę do reklamówki i porzuciła. Po 3 dniach mieszkańcy usłyszeli dziwne jęki

17-letnia kobieta włożyła swoje 8-miesięczne dziecko do reklamówki i bez skrupułów porzuciła je. Okoliczni mieszkańcy wezwali pomoc do niemowlęcia.

Do zdarzenia doszło w USA. Młoda matka porzuciła swoje dziecko. Jednak sposób, w jaki to zrobiła, jest przerażający. Niemowlę znaleziono pod jedną z rezydencji w miejscowości Elmira, 30 kilometrów od miejsca zamieszkania kobiety. Maleńkie dziecko znajdowało się w plastikowej reklamówce przypominającej te z supermarketów. Najprawdopodobniej spędziło w siatce około 72 godziny.

Znalazły je siostry, Kayla i Karen Seals. W rozmowie z CBS mówiły, że usłyszały dziwne jęki przypominające jakieś zwierzę. - Moja siostra wyszła na ganek i poszła na podwórko domu sąsiada. Wzięła ze sobą kij, bo myślała, że to pies - opowiada kobieta. Jednak, gdy kobiety podeszły bliżej, ich oczom ukazało się małe dziecko. - Jego nogi wystawały z torby, a głowa była całkowicie zakryta reklamówką - mówi Kayla. Siostry zaopiekowały się maleństwem do czasu, aż przyjechało pogotowie ratunkowe.

Dziecko jest w dobrym stanie, jednak musiało zostać przewiezione do innej placówki medycznej w celu dokładniejszej oceny jego zdrowia. Policja zdążyła już ustalić, że matką niemowlęcia jest 17-letnia Harriette M. Hoyt. Kobieta nie będzie odpowiadała za porzucenie dziecka lub narażenie jego zdrowia, ale zostanie oskarżona o usiłowanie zabójstwa. Jak podaje policja, 17-latka przyznała się do porzucenia swojego dziecka.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: