"Prawdziwy Polak" zdobył Rysy. Na szczycie zrobił zdjęcie, którym wyśmiał innych turystów

O polskim stylu zdobywania szczytów można by napisać epopeję. Czasem jednak za tysiąc słów wystarczy jedno zdjęcie. Dokładnie tak jest w tym przypadku.

To zdjęcie z portalu Tatromaniak.pl jest już hitem. Trudno się dziwić - doskonale oddaje to, z czego żartują miłośnicy górskiej wspinaczki. Kto z nas na szczycie nie spotkał pani w sandałkach albo faceta w klapkach Kubota, niech pierwszy rzuci kamieniem.

Zamiast butów trekkingowych są laczki (jest i biała skarpeta!), zamiast plecaka - siatka z Biedronki, zamiast koszulki z goretexu - żonobijka. Oto kwintesencja tego, jak nie należy się ubierać w góry. 

Zdjęcie zrobił Piotr Dziurgot na Rysach. 

Żarty żartami, ale sokole oko czujnych komentatorów od razu dostrzegło tu pewien szczegół.

- Następnym razem niech pomysłodawca pomyśli o przybrudzonych skarpetkach, będzie bardziej wiarygodne - napisał jeden z komentujących na Facebooku Tatromaniaka. 

Pan Piotr faktycznie przebrał się w ten strój dopiero na szczycie. Zdecydowanie też odradza górskie wyprawy bez odpowiedniego obuwia i stroju.Skutki mogą być opłakane. 

TOPR czuwa

W górach piękna pogoda i wyjątkowo wysokie jak na Tatry temperatury. - Chyba padnie rekord turystów, którzy tego lata przybyli pod Tatry - przewiduje TOPR. Ratownicy mają dużo pracy, na szczęście jednak do poważnych wypadków nie doszło. Zdarzyły się zasłabnięcia, kontuzje, ktoś zgubił się na szlaku. 

A TERAZ ZOBACZ: Widok taki, że miękną nogi. Przeszklony basen 150 metrów nad ulicą

Więcej o: