Mężczyzna wrzucił zdjęcie niemowlaka z papierosem w ustach. Na jego profilu było tego więcej

Zdjęcie kilkumiesięcznej dziewczynki z papierosem w ustach obiegło całe Niemcy. Na szczęście fotografia szybko trafiła w ręce funkcjonariuszy policji.

Widok niemowlęcia z papierosem w buzi trudno skomentować. Ono po prostu szokuje. Według thelocal.de, trwa śledztwo w sprawie znęcania nad dzieckiem. Na fotografii widać rękę, która prawdopodobnie należy do dorosłego.

W czwartek rzecznik policji powiedział lokalnej gazecie Hessische Niedersächsische Allgemeine, że wszczęto dochodzenie w sprawie zdjęcia zamieszczonego na portalu społecznościowym. Jednak trwa jeszcze potwierdzanie tożsamości właściciela konta i ustalanie, czy to on jest autorem zdjęcia i osobą trzymająca papierosa w ustach dziecka. Według tabloidu Bild, profil przedstawia mężczyznę pochodzącego z Bułgarii i zamieszkałego w mieście Kassel. Nie wiadomo jednak, czy jest autentyczny.

Według Bild, na profilu mężczyzny były również zdjęcia starszych dzieci z papierosami, ale wszystkie zostały usunięte. Media piszą, że to może być ojciec dzieci. Jeśli policja potwierdzi jego tożsamość, zostaną mu postawione zarzuty znęcania się nad nieletnim. 

Gazeta HNA podkreśla, że w niektórych częściach świata palenie przez dzieci nie jest zabronione. I podaje za przykład głośną sprawę 5-letniego chłopca mieszkającego w Indonezji, który pali około 40 papierosów dziennie. Według statystyk, aż jedna trzecia dzieci poniżej 9 roku życia, zamieszkująca tamte okolice, sięga po szkodliwy tytoń.

Zobacz także:

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: