Kłótnia 2 kobiet z Legnicy ujawniła rodzinny dramat. Na widok policji matka uciekła do pokoju dziecka

Policja z Legnicy zatrzymała kobietę, która będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków, zajmowała się swoim 9-miesięcznym dzieckiem. Teraz grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

15 sierpnia około 1 w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy dostał informację o awanturze domowej. Dwie kobiety miały się kłócić w jednym z mieszkań. Ze zgłoszenia wynikało, że w domu znajduje się również niemowlę. Policjanci natychmiast udali się na miejsce. 

Pod wskazanym adresem mundurowi zastali kobietę i mężczyznę. Para tłumaczyła, że spożywali alkohol we trójkę, ale nagle się pokłócili. Na jaw wyszło, że 26-latka na widok parkującego pod blokiem radiowozu, schowała się do pokoju dziecka. - Mężczyzna wskazał policjantom miejsce, w którym miała przebywać pijana matka - informuje policja

Funkcjonariusze wyczuli od kobiety alkohol, więc sprawdzili jej stan trzeźwości. Miała w organizmie 2 promile alkoholu. W związku z zaobserwowanym dziwnym zachowaniem 26-latki, policjanci zdecydowali się także, przebadać ją narkotestem. Jego wynik wskazywał, że jest także pod wpływem substancji odurzających. Nieodpowiedzialną matkę zatrzymano. Gdy wytrzeźwieje będzie składała wyjaśnienia. 9-miesięczny chłopiec został natomiast przetransportowany karetką do szpitala.

Za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka, grozi do 5 lat więzienia.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: