Wielka wierzba runęła na chodnik w Jarocinie. Kilka sekund wcześniej szedł obok niej mężczyzna [wideo]

Na osiedlu 1000-lecia w Jarocinie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Wielka wierzba spadła na chodnik, którym dosłownie kilka sekund wcześniej szedł mężczyzna.

Jak podaje portal jarocinska.pl pod blokiem na osiedlu należącym do Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Nagranie z monitoringu pokazuje, jak z klatki budynku wychodzi mężczyzna i idzie chodnikiem w stronę ulicy.

Nagle wielka wierzba przekrzywia się i spada na ziemię centralnie w miejsce, którym poruszał się chwilę wcześniej przechodzień. Warunki pogodowe były tego dnia dobre. Nie zanotowano silnego wiatru, a jednak wierzba złamała się przy samym korzeniu i przewróciła. - To była sekunda, huk i już leżało - mówi dla jarocinska.pl jeden z mieszkańców. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a drzewo usunęli strażacy. 

Jerzy Wolski, prezes JTBS, powiedział, że to nie jedyne drzewo, które przewróciło się w ostatnim czasie na tym osiedlu. - Stąd wnioskowaliśmy już do Urzędu Miejskiego w Jarocinie, żeby przejrzeć wszystkie drzewa, które są zlokalizowane w okolicy naszych budynków, sprawdzić ich strukturę korzeniową - tłumaczy prezes.

 
Więcej o: