Zanim pojedziesz na wakacje, włóż monetę do zamrażarki. Dzięki temu nie zatrujesz się po powrocie do domu

Przed opuszczeniem domu powinnaś włożyć monetę do zamrażarki. Dlaczego? Bo dzięki niej dowiesz się, w jakim stanie jest przechowywane w lodówce jedzenie.

Pewnie nie raz zdarzyła Ci się sytuacja, że w twoim domu niespodziewanie zabrakło prądu. Będąc na miejscu jesteś w stanie temu zaradzić i szybko interweniować. Gorzej, jeśli jesteś akurat na wakacjach... Wtedy po powrocie nie masz pewności, czy zawartość twojej lodówki wciąż nadaje się do spożycia. Choć produkty wyglądają normalnie, mogą rozwijać się w nich bakterie i substancje powodujące choroby.

Na całe szczęście można temu zaradzić. Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych Sheila Russell opatentowała niesamowity sposób. Dzięki niemu, po powrocie z wakacji będziesz miała pewność, czy jedzenie z twojej lodówki nadaje się do spożycia.

Zanim wyjedziesz na wakacje włóż do zamrażalki kubek wypełniony wodą z monetą w środku. To bowiem najlepszy sposób na to, aby sprawdzić, czy lodówka się rozmroziła. Sheila napisała na swoim Facebooku:

Wstaw do zamrażarki kubek z wodą i poczekaj aż woda zamarznie. Wtedy na wierzch połóż monetę i tak zostaw w zamrażarce. Dzięki temu, kiedy wrócisz będziesz wiedzieć, czy lodówka całkowicie się rozmroziła, i czy trwało to długo. Jeśli moneta wpadła zupełnie na dno, to oznacza, że woda w kubku (oraz całe jedzenie) zostało zupełnie rozmrożone i powinieneś je wyrzucić. Ale jeśli moneta spadła tylko do połowy kubka, to może to oznaczać, że jedzenie nadal nadaje się do spożycia, powinno jednak być przygotowane jak najszybciej.
Więcej o: