Na tym drzewie znajduje się śmiertelnie jadowity wąż. Nie każdy potrafi go dostrzec

Pewna Australijka pochwaliła się na Facebooku zdjęciem drzewa. Tylko na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma na nim żadnego zwierzęcia.

Patrzycie na to zdjęcie i myślicie, że jest na nim tylko drzewo? Nic bardziej mylnego. Billie Weir specjalnie wrzuciła ja na swojego Facebooka. Chciała w ten sposób uświadomić ludzi (zwłaszcza z Australii), że jadowite węże są mistrzami kamuflażu.

Można się na nie natknąć przy codziennych czynnościach (np. koszeniu trawy) i miejscach publicznych (parku) i nawet nie widzieć, że właśnie otarliśmy się o śmiertelne niebezpieczeństwo. A zatem, czy znajdziecie węża na tym zdjęciu?

Jak informuje "Mirror", na fotografii ukrył się wąż o nazwie „Stephen’s banded" - jego jad jest śmiertelnie niebezpieczny dla człowieka. Jeśli szybko nie zostanie podane antidotum, ofiara może umierać w męczarniach w bardzo krótkim czasie.

Ciekawe, czy poradzicie sobie z odnalezieniem mokasyna miedziogłowca? To także jadowity wąż, który osiąga długość 1 metra. Można go spotkać blisko rzek, w lasach liściastych, na łąkach i polach. I jak dowodzi ta fotografia, gad opanował sztukę kamuflażu do perfekcji. Kliknij i zobacz, gdzie się ukrył.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: