Policjanci z Inowrocławia zatrzymują audi. Ich podejrzenia wzbudziły "beztrosko podskakujące dzieci"

Gdyby nie policjanci z inowrocławskiej drogówki, podróż 25-latki z dwójką dzieci mogła mieć tragiczny finał.

Wczoraj około godziny 10:00 na ulicy Toruńskiej w Inowrocławiu uwagę policjantów przykuło jadące audi. Jak informuje kujawsko-pomorska policja, mundurowi zauważyli, że dzieci beztrosko podskakiwały w trakcie jazdy. Gdy tylko podeszli do samochodu, od razu wyszło na jaw, że mieli nosa.

Okazało się, że siedziały na tylnym siedzeniu, a w aucie nie było wymaganych do ich przewozu fotelików. Ale to nie koniec niepokojących wiadomości. Okazało się, że za kierownicą siedziała ich matka. Policjanci nabrali podejrzeń, co do stanu trzeźwości 25-latki.

Badanie wykazało, że miała ona 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dlatego, mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy i zobowiązali ją do kontaktu z rodziną w sprawie dzieci. Wkrótce maluchy trafiły pod odpowiednią opiekę.

Teraz nieodpowiedzialnej matce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdząją również, czy jej zachowanie nie naraziło dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Jeśli się to potwierdzi kierującej może grozić kara do lat 5 więzienia.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: