Mundurowi z Dukli zatrzymali opla. W środku kobieta i 2-latek. Kierowca? Chyba oszalał

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał 4 promile alkoholu we krwi. W pojeździe znajdowało się także 2-letnie dziecko.

Około godziny 20:30 na ulicy Słowackiego w Dukli policjanci zatrzymali do kontroli opla. Sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Niestety, podejrzenia funkcjonariuszy okazały się prawdziwe.

Badanie alkomatem wykazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie. 38-latek nie mógł w takim stanie kontynuować jazdę. Dodatkowo na jaw wyszło, że mężczyzna od 6 lat ma cofnięte uprawnienia i bezprawnie prowadził pojazd. 

Razem z nieodpowiedzialnym mężczyzną jechała 25-letnia kobieta i jej 2-letnie dziecko. To, co zrobił 38-latek, jest niestety karalne. Za swoje przewinienia odpowie teraz przed sądem, który zdecyduje o jego dalszych losach. 

- Pamiętajmy, by reagować widząc nietrzeźwego, który zamierza wsiąść za kierownice pojazdu. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, wykazujemy troskę o siebie, swoich najbliższych oraz innych uczestników ruchu drogowego - informuje policja.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: