Policja w Zgorzelcu otwiera drzwi. Ojciec leży na podłodze, matka śpi. A obok noworodek

Choć dochodziła dopiero godzina 12:00, rodzice ze Zgorzelca już byli pijani w sztok. W domu znajdowało się 14-dniowe dziecko.

W poniedziałek ok. godz. 12:00 policjanci ze zgorzeleckiej komendy dostali niepokojące zgłoszenie: w jednym z mieszkań przy ul. Staszica nietrzeźwi rodzice opiekują się noworodkiem. Policjanci zawiadomili pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i wezwali pod wskazany adres karetkę pogotowia.

Jak informuje zgorzelecka policja, po wejściu do mieszkania, w jednym z pomieszczeń mundurowi znaleźli śpiącą 45-latkę, mamę 14-dniowego chłopca. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że miała 2,2 promila alkoholu. W domu był także obecny 44-letni ojciec dziecka. On z kolei leżał na podłodze - miał 3 promile alkoholu w organizmie.

W tej sytuacji pracownicy pogotowia opiekuńczego przejęli opiekę nad noworodkiem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwi rodzice swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyli zagrożenie dla życia lub zdrowia chłopczyka, może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o: