Jechał tirem do Gorzowa jak wariat. Kierowcy skrzyknęli się przez radio i wkroczyli do akcji

Dzięki reakcji kierowców podróżujących we wtorek drogą ekspresową S-3, udało się zatrzymać pijanego kierowcę ciężarówki. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Sytuacja miała miejsce we wtorek ok. godz. 16:00 na obwodnicy Międzyrzecza. Kierowcy jadący drogą ekspresową S-3 w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego zauważyli, że siedzący za kierownicą ciężarówki mężczyzna może być nietrzeźwy. Jechał całą szerokością drogi, tzw. zygzakiem, wykonywał niebezpieczne manewry.

Jak podaje lubuska policja, w oczekiwaniu na przyjazd mundurowych kierowcy wzięli sprawy w swoje ręce. Z oznaczeń na naczepie wynikało, że może on przewozić niebezpieczne materiały i może stworzyć ogromne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Porozumiewając się ze sobą za pomocą radia samochodowego, po kilku próbach kierowcom udało się zatrzymać niebezpieczne auto na węźle zachodnim Międzyrzecza. Na koniec siedzącemu za kierownicą 52-latkowi zabrali kluczyki.

Zatrzymany kierowca to obywatel Białorusi. Odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku