Nie obcinała paznokci przez 30 lat. Mimo to z codziennymi czynnościami radzi sobie świetnie

Długie, zadbane paznokcie to wizytówka kobieta. Ale Lee Redmond postanowiła pójść na rekord. Przez 30 lat nie obcinała swoich paznokci i tym samym trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa.

Lee Redmond mieszka w Salt Lake City. Jeszcze w 2009 roku uchodziła za kobietę o najdłuższych paznokciach na świecie. Niestety tego samego roku doszło do wypadku samochodowego, w wyniku którego Lee straciła to, co było dla niej bardzo cenne - paznokcie.

Zanim jednak do tego doszło, paznokcie tej kobiety osiągnęły długość ponad 8 metrów.

Utrata paznokci to najbardziej dramatyczne doświadczenie w moim życiu. Z paznokciami robiłam wszystko, ale teraz jest mi o wiele łatwiej. Ciężar jest zupełnie inny. Moje ręce wydają się unosić w powietrzu. - czytamy wypowiedź Lee na tvp.info.pl

Co ciekawe, mając ponad 8-metrowe paznokcie, Lee radziła sobie doskonale z wykonywaniem codziennych czynności. Bez problemu wykonywała sobie makijaż, myła naczynia i gotowała obiad. Długo paznokcie były dla niej czymś zupełnie normalnym. Przede wszystkim - były też jej źródłem dochodu. Nic dziwnego, że Lee tak bardzo przeżyła ich stratę. To musiało być dla niej bardzo traumatyczne doświadczenie.