Urzędniczka z Lublina doniosła na opiekunkę. Bo w domu zastała smutny widok

Wczoraj pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie zastała smutny widok w domu, w którym mieszkała trójka dzieci.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:00. To wtedy pracownica MORP w Lublinie udała się z wizytą do domu na terenie dzielnicy Kośminek. Kobieta chciała odwiedzić 4-osobową rodzinę: trójkę dzieci w wieku 2, 5 i 7 lat oraz ich 53-letnią prawną opiekunkę. Niestety wynik kontroli okazał się przygnębiający.

Jak informuje lubelska policja, pracownica od razu stwierdziła nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad małoletnimi. Na miejsce wezwano policję. Mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się, że przypuszczenia pracownicy MOPR potwierdziły się - opiekunka miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na szczęście stan zdrowia dzieci był dobry - nie wymagały opieki lekarskiej. Jednak z uwagi na nieodpowiedzialne zachowanie opiekunki, zostały przekazane rodzinie zastępczej. Teraz policjanci z III komisariatu Policji w Lublinie sprawdzają, czy do podobnych sytuacji dochodziło wcześniej w tym domu.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku