Chłopiec widzi na zdjęciu dzidziusia i myśli, że to on. Gdy rozpakowuje drugi prezent, pojmuje, jaka jest prawda

Dzieci różnie reagują na wiadomość o spodziewanym rodzeństwie.

Wielokrotnie nie zdają sobie sprawy z wagi informacji lub stają się zazdrosne, ponieważ przeczuwają konkurencję o uczucia i uwagę rodziców ze strony przyszłej siostry lub brata. Dlatego tak ciepła i wzruszająca reakcja bohatera tego nagrania rozczuli każdego.

Chłopiec z zaciekawieniem wyciąga kartkę i zdjęcia, którym przygląda się przez chwilę bez zbytniej ekscytacji, potem stwierdza, że on taki był. Prawdopodobnie myśli, że to jego zdjęcia są w kopercie. Wyraźnie chcąc sprawić rozradowanej mamie przyjemność mówi, że zdjęcia są "bardzo piękne". Zachęcony przez mamę wyciąga z papierowej torebki coś, co wydaje mu się w pierwszej chwili materiałową torbą. W rzeczywistości to koszulka z napisem, który chłopiec odczytuje na głos nieco mechanicznie: "Mamusia będzie miała dziecko" i dopiero po chwili dochodzi do niego z całą mocą, co właśnie przeczytał. 

Ostatnią część nagrania trudno obejrzeć obojętnie, ponieważ chłopiec płacze ze szczęścia, tuląc do siebie białą koszulkę tak, jakby przytulał swoje przyszłe rodzeństwo. Dopiero teraz uświadamia sobie, że wcześniej oglądał zdjęcia młodszej siostrzyczki lub braciszka.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku