Delfiny zobaczy造 obok basenu dwie wiewi鏎ki. By造 wyra幡ie zafascynowane

Gryzonie biega造 po posadzce przed basenem, w kt鏎ym p造wa造 cztery delfiny.

Delfiny to nad wyraz inteligentne ssaki. Ich duża pojętność sprawia, że często uczy się ich skomplikowanych sztuczek, które potem pokazują przed zachwyconymi turystami w oceanariach. Tym razem jednak role się odwróciły i to delfiny oglądały czyjeś popisy. 

Ich stadko miało nieoczekiwanych gości. Do ośrodka, w którym znajduje się ich basen, zawędrowały dwie wiewiórki. Gryzonie baraszkowały na pod這dze przed basenem z delfinami. Kiedy ssaki zauważyły futerkowych przybyszów, skupiły się w grupę i z napięciem obserwowały ich każdy krok. Doszło do tego, że przesuwały się wzdłuż szklanej ściany, tak żeby dokładnie widzieć, co robią wiewiórki:

 

Delfiny z zainteresowania wręcz kręciły głowami. Na sam koniec nagrania widać, że zwabiony ich zachowaniem zjawił się jeszcze jeden, piąty, delfin.

Inteligencja delfinów jest wyjątkowa. Ocenia się, że według specjalnego współczynnika encefalizacji są stworzeniami inteligentniejszymi niż szympansy. Podczas gdy u naczelnych ten wskaźnik inteligencji wynosi 2,5, u delfinów już od 4 do 5, zaś u ludzi wynosi 7. Ich wyjątkowość zapewniła im zatem prawny status ''non human person'' w Indiach, co oznacza, że powinno się je traktować jak ludzi. To niesie za sobą np. sakncje prawne za pozbawienie ich wolności.

Na wybiegu poznańskich gibonów pojawiło się tajemnicze pudełko. Reakcja małp była natychmiastowa