Cud na krajowej "szesnastce". Kierowca golfa wyprzedzał na podwójnej ciągłej i jechał wprost na tira [wideo]

Olsztyńscy policjanci nagrali niebezpieczne zdarzenie drogowe, do jakiego doszło wczoraj w okolicy miejscowości Barczewo. I opublikowali film - ku przestrodze.

Była godzina 12:00, gdy krajową „szesnastką” podróżował 26-letni mieszkaniec Olecka. Jechał volkswagenem w kierunku Biskupca. Niecierpliwy kierowca zdecydował się na wyprzedzanie. Nie przejął się ruchem, ani podwójną ciągłą.

Na nagraniu z wideo rejestratora, zamontowanego w policyjnym radiowozie funkcjonariuszy z olsztyńskiej drogówki, widać, że 26-latek dosłownie otarł się o śmierć. I chyba przez myśl mu nie przeszło, że może zrobić krzywdę niewinnym ludziom.

 

Mundurowi zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy. Nie zdecydowali się wystawić mandatu, bo jak podaje warmińsko-mazurska policja, postanowili skierować wniosek do sądu, który biorąc pod uwagę wyjątkowo niebezpieczne zachowanie kierującego na drodze, może zastosować dotkliwszą karę niż przewiduje taryfikator. Policjanci zatrzymali również jego dowód rejestracyjny z uwagi na pękniętą przednią szybę w samochodzie.