Dojeżdżała do przejścia dla pieszych w Lubartowie. Omyłkowo zamiast hamulca, nacisnęła pedał gazu

Wczoraj na ul. 1-go maja w Lubartowie doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Winną okazała się kierująca golfem kobieta, która pomyliła hamulec z gazem.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Jak ustalili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, kierująca volkswagenem golfem mieszkanka Lubartowa wyjechała z drogi podporządkowanej na ul. 1-go maja. Chciała skręcić w lewo w kierunku ulicy Cichej. Wjechała na oznakowane przejście dla pieszych, przez które przechodziło 2 mężczyzn. Niestety zamiast zatrzymać auto i dać im przejść na drugą stronę ulicy, potrąciła ich.

Jeden z mężczyzn doznał urazu głowy - trafił do szpitala. Na szczęście okazało się, że obrażenia ostatecznie nie zagrażają jego zdrowiu. Lubelscy policjanci dokładnie wypytali kobietę o przyczyny zdarzenia. Odpowiedziała, że w ostatniej chwili zauważyła mężczyzn na osi jezdni. Dodała, że zamiast hamulca omyłkowo użyła pedału gazu.

Mundurowi przebadali ją alkomatem - okazało się, że była trzeźwa, tak jak i potrąceni mężczyźni. Policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję drogową, a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukarała kobietę mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.

Więcej o: