Pokazali, jak wyglądało świadectwo Einsteina. Wcale nie był takim idealnym uczniem

Fundacja Nobla pokazała skan świadectwa maturalnego Alberta Einsteina z 1896 roku.

Wydawać by się mogło, że ktoś kto jest bezdyskusyjnie nazywany naukowym geniuszem, miał same najlepsze oceny w szkole. A na pewno można podejrzewać, że kto jak kto, ale Albert Einstein nie miał żadnych problemów z nauką. Tymczasem sprawy miały się trochę inaczej. 

Fundacja Nobla pokazała skan świadectwa maturalnego najsłynniejszego fizyka świata. Einstein miał wtedy 17 lat i... definitywne trudności w nauce języka francuskiego. Można obejrzeć jakie dostał oceny z różnych przedmiotów i wbrew pozorom nie ma tam samych 6!

Spójrzcie sami:

W tej skali ocen ''1'' jest oceną najgorszą, a ''6'' najlepszą. Choć na świadectwie Einsteina widnieje szereg ''6'' z nauk ścisłych, to warto odnotować, że dostał także ''3'' z francuskiego i trzy ''4'': z geografii, z rysunku i rysunku technicznego. Gdyby więc jacyś rodzice mieli kiedyś pretensje, że ich dzieci nie mają samych ''5'', można im śmiało pokazać ten dokument na dowód, że to wcale nie jest konieczne w życiu, by osiągnąć sukces.

Co ciekawe, Albert Einstein rok wcześniej zdawał na Politechnikę w Zurychu, ale nie dostał się tam mimo doskonałych not z przedmiotów leżących w polu nauk ścisłych. Jego wyniki z przedmiotów lingwistycznych i historycznych były niewystarczające. Przez następny rok nadrabiał braki programowe w liceum w Aargau. Dowody tej pracy widać na powyższym świadectwie.

Pan Ireneusz nauczy Cię zaraz tabliczki mnożenia w 3 minuty! Ma na to kapitalny sposób