13-latek w zaledwie rok zbudował swój własny dom. Wnętrze wprawia w zachwyt

13-letni Luke Thill wykazał się nie lada pomysłowością. Zbudował swój własny dom w zaledwie kilka miesięcy.

Wyjątkowo zdolny nastolatek pochodzi z Iowa. Na swoim kanale na Youtubie opublikował nagranie, w którym prezentuje niezwykłe dzieło. W zaledwie kilka miesięcy zbudował dom. Samodzielnie stworzył projekt, który ostatecznie kosztował go 1500 dolarów. Całość zajęła mu rok.

Na nagraniu Luke wyjaśnia dlaczego wpadł na taki pomysł. Chłopiec mówi, że nudziło mu się podczas przerwy szkolnej i chciał zbudować nieco ulepszoną chatkę. W ciągu kilku miesięcy zebrał potrzebną kwotę i ruszył z pracami. Pieniądze zaoszczędził kosząc trawę i angażując w zbiórkę online znajomych, sąsiadów i rodzinę. 

13-latkowi pomógł elektryk, przyjaciela rodziny, który zainstalował siec elektryczną. W ramach wdzięczności chłopiec posprzątał mu garaż. Materiały na budowę pochodzą głównie z odzysku. Natomiast drzwi wejściowe podarował mu znajomy jego wujka.

Dom ma zaledwie 8 metrów kwadratowych. Nie ma w nim łazienki i wody, za to chłopiec zainstalował w środku kuchenkę mikrofalową, telewizor, grill i łóżko na antresoli. Chłopiec spędza w swoim niewielkim domu dużo czasu. Odrabia w nim lekcje, a czasami nawet śpi. 

Jak podkreśla, to nie koniec. 13-latek ma w planach wybudowanie kolejnego domu. W związku ze sporym zainteresowaniem, nakręcił kilka filmów na Youtubie, w których przekonuje, że każdy może samodzielnie wykonać swój własny dach nad głową. Zobaczcie sami efekty tego niesamowitego projektu. 

 
Więcej o: