Lekarze wykonują naturalne cesarskie cięcie. I wszystko nagrywają

Lekarze odkryli jakiś czas temu nową metodę porodu nazywaną naturalnym cesarskim cięciem. Jedna z mam, która rodziła tą metodą w szpitalu w Wenezueli, zgodziła się opublikować na Instagramie film z tego niezwykłego wydarzenia.

Narodziny dziecka to ważny moment w życiu każdej mamy. Wiele kobiet chciałoby urodzić naturalnie, ale niestety ze względów medycznych zdarza się, że nie mogą tego zrobić i zalecane jest wtedy cesarskie cięcie.

Jakiś czas temu lekarze odkryli nową metodę porodu nazywaną naturalnym cesarskim cięciem. Jest ona czymś pośrednim między naturalnym porodem a tzw. cesarką.

Lekarze nacinają brzuch kobiety i pozwalają dziecku samodzielnie, w rytmie skurczy, wydostać się na świat. Oczywiście cały zabieg nadzoruje położnik i anestezjolog. Dzięki tej metodzie rodzice mogą obserwować poród.

Jedna z mam, która rodziła tą metodą w szpitalu w Wenezueli postanowiła podzielić się nagraniem z takiego porodu. Krótki filmik, w którym na świat przychodzi jej dziecko obejrzało już milion osób na całym świecie. 

Tak wygląda cud narodzin:

 

Lekarze twierdzą, że taka metoda cesarskiego cięcia zmniejsza ryzyko komplikacji i jest korzystna dla matki, która czuje się bardziej zaangażowana.