Zaledwie 3 tygodnie temu została matką. Przypadkiem odwiedził ją patrol z Sosnowca i wpadła

W piątek wieczorem policja odwiedziła mieszkanie, w którym znajdowała się świeżo upieczona matka ze swoim 3-tygodniowym dzieckiem. Okazało się, że kobieta nie jest zdolna do opieki nad niemowlakiem.

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Sosnowcu i pracownik socjalny, w ramach nowego programu "Patrol przyjazny dziecku", odwiedzili przed weekendem matkę i jej nowo narodzone dziecko.

Przyjazny patrol, w skład którego wchodzi pracownik ośrodka oraz dzielnicowy, odwiedzają wytypowane rodziny w piątki i soboty w godzinach popołudniowo-wieczornych - informuje śląska policja.

W trakcie wizyty wyszło na jaw, że 32-latka jest nietrzeźwa. Nie zważała na to, że pod opieką ma zaledwie 3-tygodniowe dziecko. Badanie alkomatem wykazało, że w jej organizmie znajduje się 2,6 promila alkoholu. 

W związku z tym, że w trakcie interwencji kobieta stała się agresywna, funkcjonariusze podjęli decyzję o jej zatrzymaniu i przewiezieniu na izbę wytrzeźwień. Dzieckiem zajął się "przyjazny patrol", który przekazał niemowlę pod opiekę lekarzy. 32-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem

Policja śląska informuje, że "przyjazny patrol" to nowa inicjatywa, która ma na celu także pomoc policjantom z patrolu prewencji. Dzięki temu, w trakcie wykonywania swoich obowiązków, mogą skupić całą uwagę na sprawcy i ofierze przemocy, będąc pewnym, że „przyjazny patrol” zajmie się w tym czasie dzieckiem.