Która z kobiet to matka bawiącego się chłopca? 70 proc. ludzi nie zna odpowiedzi

Ta zagadka jest wyjątkowo trudna. W jej odgadnięciu nie chodzi o naszą wiedzę, ale o intuicję.

Najpierw spójrzcie na zdjęcie. Widzimy na nim kilkuletniego chłopca, który bawi się na środku pokoju. Obok niego siedzą dwie kobiety. Jedna z nich jest jego matką, ale która?

Przyjrzyj się dokładnie kobiecie z prawej strony.

Matka z prawejMatka z prawej Fot. Facebook/El Ciudadano Fot. Facebook/El Ciudadano

A teraz spójrzcie na tę z lewej.

Matka z lewejMatka z lewej Fot. Facebook/El Ciudadano Fot. Facebook/El Ciudadano

Czy wiecie już, która z nich jest matką chłopca? Według autorów zagadki poprawną odpowiedzią jest kobieta siedząca po lewej stronie. Jesteście zaskoczeni, a może udało się wam odpowiedzieć poprawnie? Nie przejmujcie się, jeśli nie znaliście poprawnej odpowiedzi, ponieważ aż 70 proc. nie potrafi jej wskazać. 

Kobieta po prawej stronie ma ładniejszą i ugładzoną fryzurę, a jej nogi są ułożone w taki sposób, jakby odpoczywały. Jej postawa sugeruje wycofanie i brak więzi emocjonalnej z dzieckiem. Natomiast ta druga, która wydaje się być młodsza, wykazuje postawę sugerującą gotowość do działania, poprzez zawinięte pod krzesło nogi. Jak można się domyślić, jest ona w tzw. "pogotowiu", gdyby dziecku zagrażało jakieś niebezpieczeństwo. 

Kolejną, choć mało widoczną na pierwszy rzut oka, wskazówką, jest ułożenie dziecka. Zwróćcie uwagę, że siedzi on zwrócony w kierunku swojej mamy, a więc kobiety po lewej stronie.

Rozwiązałeś zagadkę? To teraz możesz wygodnie rozsiąść się w fotelu. Jakim? Kliknij w jedną z poniższych propozycji i sprawdź cenę.