5-latka przez okno krzyczała o pomoc. Wrocławska policja znalazła przestraszone dziecko na łóżku

5-letnia dziewczynka wołała o pomoc. Krzyczące przez okno dziecko usłyszał przypadkowy przechodzień.

Dyżurny z komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna otrzymał zgłoszenie o dziecku wołającym o pomoc. Przypadkowy przechodzień usłyszał krzyk dochodzący z okna domu wielorodzinnego. Jak się później okazało, dziewczynka bała się pijanych opiekunów. 

Policjanci natychmiast udali się na miejsce. Wbiegli na 3 piętro i szybko znaleźli mieszkanie, w którym przebywała dziewczynka. Drzwi były otwarte, więc funkcjonariusze weszli do środka. Znaleźli tam dwójkę nietrzeźwych dorosłych i 5-letnią dziewczynkę. 

Jak informuje Gazeta Wrocławska, w środku wszędzie walały się butelki i puszki po alkoholu. 5-latka siedziała na łóżku i powiedziała mundurowym, że się boi swoich opiekunów. Dorosłych niezwłocznie poddano badaniu alkomatem. U matki wykazał on 1,2 promila, a u jej konkubenta 1,1. Parę natychmiast zatrzymano. Na miejsce wezwano również pogotowie, na szczęście zdrowiu dziecka nic nie zagrażało. Nieletnia została przekazana pod opiekę rodziny. 

Matce dziewczynki postawiono zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi jej kara do 5 lat więzienia. Sprawę przejął sąd rodzinny, który po zapoznaniu się z materiałem dowodowym podejmie dalsze decyzje.