Remontował ulicę w Poznaniu, ale zgłodniał. Wziął więc palnik i kiełbaski

Kreatywnym podejściem do kwestii zorganizowania sobie ciepłego posiłku podczas pracy wykazał się pracownik MPK z Poznania. Sieć właśnie obiegło zdjęcie, na którym smaży na środku ulicy kiełbaski.

W Poznaniu trwają roboty budowlane na ulicy Dąbrowskiego. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne remontuje właśnie torowisko na słynnych Jeżycach. Jak wiadomo, takie prace bardzo utrudniają życie mieszkańcom miasta, więc trzeba się naprawdę spieszyć.

Wziął to sobie chyba do serca pewien pracownik MPK, który nie oddalając się od miejsca pracy, przygotował sobie ciepły posiłek. Nabił dwie kiełbaski na pręt i podgrzał je palnikiem podłączonym do butli gazowej. 

Na tej czynności został przyłapany przez panią Paulinę, która zrobiła mu zabawne zdjęcie. Fotografię umieściła dziś rano na stronie facebookowej grupy Inicjatywna i Nieformalna Grupa Jeżycka. Podpis głosił - ''Dzień dobry! Ciepłe kiełbaski tylko na Jeżycach :)''. Dzięki zgodzie autorki prezentujemy je poniżej:

''Ciepłe kiełbaski tylko na Jeźycach''''Ciepłe kiełbaski tylko na Jeźycach'' fot. za zgodą pani Pauliny

Obrazek zaczął krążyć po sieci. Ludzie są nim w większości zachwyceni. W komentarzach pod zdjęciem jedni chwalą kreatywne podejście mężczyzny, bo jak wiadomo, ''potrzeba matką wynalazku''.

Pani Magdalena zwraca uwagę, że ''jak się wstaje wcześnie i się nie ma czasu na śniadanko to trzeba jakoś sobie radzić ''. Pan Juliusz kwituje to krótko: ''Polak potrafi'', zaś pan Mikołaj zwraca uwagę, że ''niewątpliwie ten rodzaj grilla, to grill gazowy ''.  

Tylko pan Piotr z troską zastanawia się, czy aby na pewno tak przygotowany posiłek jest zdrowy. 

O sprawie napisał już TVN24, który nawet skontaktował się z rzecznikiem prasowym MPK, panią Iwonę Gajdzińską. Ta zapewniła dziennikarzy, że kreatywnemu pracownikowi nie grozi żadna reprymenda, a jego pomysłowe podejście zostało wręcz pochwalone.