Może tak przed wojną wyglądali twoi dziadkowie? Fotograf szuka tej pary zakochanych z Łodzi

Do Centrum Dialogu w Łodzi zgłosił się fotograf Rob Houkes z Holandii. Szuka ludzi ze zdjęć zrobionych w Łodzi w latach 30. Każda informacja jest cenna.

Poszukiwana para ze zdjęć najprawdopodobniej mieszkała w Łodzi przed wojną. Fotografie zrobiono pomiędzy 1932 a 1933 rokiem w foto-automacie Józefa Ignacego Mencela przy ul. Andrzeja 11. Jak widać, ich bohaterowie mieli duże poczucie humoru i lubili się powygłupiać.

16 zdjęć z przedwojennej Polski w ręce holenderskiego fotografa wpadło w dość nieoczekiwanym miejscu, bo w Mołdawii. Teraz Rob razem z Centrum Dialogu szuka ich bohaterów. Artysta chce wiedzieć, jakie były dalsze losy bohaterów zdjęć. W tym celu Centrum udostępniło na swoim profilu trzy wybrane fotografie.

Każdy kto rozpozna w tych osobach członków swojej rodziny lub ma w domu podobne zdjęcia, jest proszony o kontakt z Centrum Dialogu imienia Marka Edelmana w Łodzi. Można to zrobić za pośrednictwem Facebooka lub np. przez email biuro@centrumdialogu.com.

Jeśli nie wiecie, kim są ci ludzie, możecie po prostu udostępnić post Centrum na swojej osi czasu. Może ktoś z Waszych będzie mógł pomóc w tym śledztwie. 

Jelonek, który uszczęśliwia ludzi. Kiedyś potrzebował pomocy, dziś to on dzieli się miłością z innymi