Tak wygląda sad, przez który przeszedł huragan. Przyjrzyjcie się dokładnie trawnikowi

Huragan Ophelia, który w połowie października dotarł do Irlandii, swoim zasięgiem ogarnął sad Bulmers Orchard w Clonmel. Wiatr strącił z jabłoni dziesiątki tysięcy owoców, tworząc wokół drzew dywan z jabłek.

Irlandzki fotograf Jonathan Ryan z Tipperaryphotos.com sfotografował sad Bulmers  po przejściu żywiołu. Swoje zdjęcia mężczyzna zamieścił na Facebooku. Jego post udostępniono ponad 600 razy. Nic dziwnego, widok jest hipnotyzujący. 

Bulmers Orchard to sad, z którego pozyskuje się owoce do produkcji tradycyjnego irlandzkiego cydru. Na szczęście huragan, który dotąd znany był ze swojej niszczycielskiej mocy, w tym konkretnym przypadku okazał się niezwykle pomocny.

Wiatr jedynie strącił owoce pozostawiając je w idealnym stanie. Nie naruszył również drzew. Dzięki temu, w tym roku zbiór jabłek jest dla właścicieli dużo łatwiejszy - nie muszą zrywać ich z drzew, a kilkudniowa, ciężka praca wielu ludzi została wykonana w ciągu jednej nocy. 

 

Ophelia uderzając w Irlandię, osiągnęła siłę 180 km/h. Jak podaje BBC, żywioł pozbawił prądu 360 tysięcy gospodarstw domowych. Zamknięte zostały szkoły i uczelnie, a komunikacja miejska nie działała normalnie.  

Wybrali się nurkować u wybrzeży wysp Saba. Wtedy zobaczyli tam tę zjawiskową rybę