Wsiadła z chorym dzieckiem do taksówki. Kierowca z Piły od razu podjechał do radiowozu

24 października policjanci z drogówki w Pile dostali zgłoszenie od taksówkarza, który wiózł matkę z 2-letnią córą. Dziecko było w ciężkim stanie.

We wtorek po popołudniu policjanci z drogówki pełnili służbę w centrum Piły. Nagle drogę zajechała im taksówka. „Kierujący poinformował, że wiezie bardzo chore dziecko do szpitala” - informuje komenda w Pile. Mężczyzna obawiając się o zdrowie i życie dziecka poprosił policjantów o pomoc.

Okazało się, że 2-letnia dziewczynka choruje na nowotwór mózgu. Przeszła chemioterapię, jej stan znacznie się pogorszył. Sierż. sztab. Piotr Wawrycz i st. sierż. Milena Olszewska od razu podjęli decyzję o pilotażu taksówki do szpitala. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie i ruszyli w stronę placówki. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji dwuletnia Michelle szybko trafiła pod opiekę lekarzy.

Następnego dnia policjanci odwiedzili ją w szpitalu, a także innych małych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile na Oddziale Chirurgii Dziecięcej oraz Pediatrii. Przekazali dzieciom kolorowe pluszaki, kolorowanki i odblaski. Jak informuje komenda w Pile, maluchy były zachwycone wizytą z mundurowymi.

Kierowcy, pamiętajcie o bezpieczeństwie, zwłaszcza teraz, gdy pada deszcz i na drodze jest ślisko. Te gadżety na pewno wam się przydadzą. Kliknij i sprawdź cenę.

Więcej o: