Tak postępują mali bohaterowie. Jedną karteczką dziecko uratowało życie bezpańskiego zwierzaka

Gdyby warmiński strażak nie znalazł notatki zostawionej za wycieraczką, mogłoby dojść do tragedii. Teraz jego jednostka pokazuje zdjęcie znaleziska aby uświadomić ludziom problem

Kiedy na zewnątrz robi się coraz zimniej, bezdomne zwierzęta szukają dla siebie ciepłego schronienia. Niestety, nie każde chroniące przed wiatrem i deszczem miejsce będzie dla nich bezpieczne. 

Tak właśnie było z małym kociakiem, który szukając dla siebie nowego domu, rozgościł się pod maską samochodu. Na szczęście na zwierzaka trafiła dobra duszyczka, która nie potrafiąc pomóc mu inaczej, postanowiła ostrzec właściciela auta.

 - "Prosze nie otpalać samochodu w silniku jest kotek" - napisał ktoś na kartce i zostawił ją za wycieraczką samochodu. Notatkę znalazł strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej z warmińskiego miasteczka Reszel. Pod maską faktycznie znajdował się zwierzak, którego, dzięki pewnemu anonimowemu bohaterowi udało się ocalić. 

Sądząc po charakterze pisma i sposobie sformułowania notatki, kotek swoje życie zawdzięcza dziecku. Pod postem zamieszczonym przez OSP Reszel na Facebooku, posypały się komentarze zachwalające postawę małego bohatera. 

Również nam zostaje pogratulować maluchowi i życzyć wszystkim tyle samo wrażliwości i bezinteresownej chęci niesienia pomocy nawet najmniejszym napotkanym na swojej drodze istotom. 

Koty kochają pudełka!