Chciał obrabować dom. Zwiał, gdy zobaczył jak wygląda właścicielka. 'To musiał być dla niego szok'

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Yarmouth w Wielkiej Brytanii. Włamywacz grzecznie przeprosił właścicielkę domu i uciekł. Wystraszyła go naga staruszka.

Kiedy 91-letnia Patricia Mulkeen usłyszała ujadanie swojego dwunastoletniego teriera, wiedziała, że coś jest nie tak. Pepper wybudził ją ze snu swoim szczekaniem we wtorkowy ranek. Pomyślała, że to pewnie szop grasuje na zewnątrz. Było jeszcze ciemno, więc włączyła latarkę i poszła zbadać teren przed domem.

Kiedy kobieta kierując się do wyjścia weszła do jadalni, zastała tam obcego mężczyznę. Ten spojrzał na nią, wybąknął krótkie "przepraszam madam" i uciekł. 

Jak przypuszcza mąż Patricii, Jack, włamywacz musiał się wystraszyć nagości starszej kobiety. 

- Moja żona wstała z łóżka zupełnie naga" - wyznaje. - "Dwudziestoletni chłopak zobaczył gołą, dziewięćdziesięcioletnią staruszkę. To musiał być dla niego szok!"

Sama Patricia twierdzi, że w pierwszej kolejności wcale nie poczuła strachu, była raczej zaskoczona. Uważa też, że to Pepper tak naprawdę wystraszył złodzieja, w końcu to on interweniował jako pierwszy i zmusił ją do pobudki. 

Jak podaje brytyjski magazyn Metro, włamywacz to znany lokalnej policji 28-letni Joseph Parent. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany za włamanie i posiadanie narkotyków. 

Więcej o: