Tę zagadkę muszą rozwiązać ludzie, zanim polecą w kosmos. Poradzisz sobie?

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, co trzeba zrobić, by zostać astronautą i móc wyruszyć na podbój kosmosu, spróbuj rozwiązać tę zagadkę. To jedno z zadań kwalifikacyjnych do Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Popularny brytyjski astronauta Tim Peake zamieścił na swoim Facebooku post z zagadką, jaką rozwiązują kandydaci do ESA - Europejskiej Agencji Kosmicznej. 

Zadanie jest pozornie proste. 

Posłużmy się ilustracją. Oto pudełko, na jego dnie znajduje się kropka. Sześcianem możesz poruszać tylko na cztery sposoby: obrócić w lewo, prawo. do przodu (do siebie) i do tyłu (od siebie). 

Zagadka astronautówZagadka astronautów Fot. Deser.gazeta.pl

A teraz najważniejsze. Wyobraź sobie, że stoisz przed kostką. Czy potrafisz powiedzieć, gdzie będzie znajdowała się kropka, jeśli obrócisz pudełko kolejno: do przodu, w lewo, w lewo, do przodu, w prawo, do tyłu i na koniec w prawo?

Zagadka Tima wywołała pod jego postem żywą dyskusję. Zdania co do poprawnej odpowiedzi są podzielone. Większość obstawia, że kropka znajduje się na dnie, z tyłu bądź z przodu pudełka. A jak jest Twoim zdaniem? Zastanów się dobrze. A poprawną odpowiedź znajdziesz poniżej.

Jeśli jeszcze nie wiesz, jakie jest rozwiązanie, spieszymy z odpowiedzią. Po serii obrotów, kropka będzie znajdowała się na dnie pudełka.  

Pan Ireneusz nauczy Cię zaraz tabliczki mnożenia w 3 minuty! Ma na to kapitalny sposób

Więcej o: