Zobaczyła delfina pływającego w rzece w środku miasta. Co on tam robił w taki chłód?

Delfin pływający w rzece, w środku europejskiego miasta nie jest częstym widokiem. Mieszkanka Londynu relacją z nietypowego spotkania podzieliła się na Twitterze.

Dwa dni temu mieszkanka Londynu Amy Clayfield była świadkiem niecodziennej sytuacji. W środku miasta, w dzielnicy Wandsworth Amy spojrzała na Tamizę i zobaczyła w niej... delfina. 

Delfiny to ssaki zamieszkujące głównie wody słone. Zdarza się, że występują również w rzekach, jednak jedynie w ciepłej strefie równikowej. Ponadto przebywają głównie w gromadach, więc widok pojedynczego osobnika, pływającego w Tamizie w środku Londynu mógł naprawdę zaskoczyć.

Ssak widziany był także w innej dzielnicy Londynu - Hammersmith. Zobaczył go tam inny użytkownik Twittera, Jack Lawrence Brown, który relację ze zdarzenia również zamieścił w sieci. 

Delfiny to bardzo inteligentne zwierzęta. Według współczynnika encefalizacji pozwalającego na oszacowanie potencjalnych możliwości intelektualnych u zwierząt, ich inteligencja plasuje się na poziomie 4-5, a to oznacza, że ssaki te są mądrzejsze nawet od szympansów. 

Są one również niezwykle towarzyskie i przyjazne. W Indiach otrzymały nawet status „non human person” - osób pozaludzkich. Oznacza to, że delfiny zostały objęte tam wyjątkową ochroną, zaś kary za krzywdzenie i ograniczanie ich wolności są mocno zaostrzone. 

Wiedzieliście, że wydry potrafią robić takie rzeczy?