Najpierw uderzył w bmw na parkingu, potem pomylił hamulec z gazem. Fatalna jazda 82-latka z Jeziorzan

82-letni kierowca jeepa próbował wyjechać z parkingu w centrum Jeziorzan, ale nie zauważył jadącego bmw. A to był niestety dopiero początek fatalnej jazdy staruszka.

Sytuacja miała miejsce pod koniec października. Z ustaleń lubelskich policjantów wynika, że kierowca jeepa próbował wyjechać z parkingu w centrum Jeziorzan, koło Lubartowa. 82-latek zrobił to jednak bardzo nieostrożnie - nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu bmw z przyczepką. W efekcie doszło do stłuczki. Niestety potem było już tylko gorzej.

W wyniku zderzenia z bmw, jeep przyśpieszył obracając się na ulicy. Jak ustaliła lubelska policja, mężczyzna najprawdopodobniej pomylił pedał gazu z hamulcem. Uderzył w jadące ulicą w kierunku Michowa rowerzystki, a w dalszej kolejności w słupek znaku drogowego i zaparkowane pojazdy. W sumie uszkodził 5 pojazdów.

Całe szczęście, że w autach nie było nikogo. Z kolei jadące rowerami kobiety w wieku 74 i 20 lat trafiły do szpitala. Policja zbadała alkomatem zarówno 82-latka, jak i kierowcę bmw i rowerzystki. Wszyscy byli trzeźwi.

Przed nami zima i coraz gorsze warunki na drodze. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w trakcie jazdy, zadbać o wymianę opon i regularnie sprawdzać stan techniczny swoich aut. Te akcesoria na pewno wam się przydadzą. Kliknij w obrazek i sprawdź cenę.

Więcej o: