To dziecko pobiło rekord szpitala. Jest 2 razy większe niż przeciętny noworodek

Lekarze ze szpitala w mieście Parana, w Brazylii wiedzieli, że ciężarna Maria Trvisan urodzi duże dziecko. Jednak nie spodziewali się, że maluszek urośnie aż tak bardzo.

Maria Trvisan od początku ciąży spodziewała się, że urodzi duże dziecko - wskazywał na to sporych rozmiarów brzuch, zdecydowanie większy niż w jej 3 poprzednich ciążach. Na początku kobieta podejrzewała nawet, że być może jej rodzina powiększy się o więcej niż jedno dziecko, jednak lekarze z brazylijskiego szpitala rozwiali jej wątpliwości - już pierwsze badanie wykazało, że Maria urodzi jedno dziecko, do tego dziewczynkę.

Jednak wielkość maluszka zaskoczyła także lekarzy. Jak podaje "Mirror" ,na 2 godziny przed porodem, ciężarnej zrobiono USG. Okazało się, że dziewczynka ma ponad 54 cm i waży 5720 g, czyli ponad  2 razy tyle, co przeciętny noworodek.

W przypadku tak dużych dzieci, lekarze decydują się na cesarskie cięcie. I tak, 19 września na świat przyszła Gabrielly. Jak podaje "Mirror", nawet lekarze obecni przy jej narodzinach byli zdumieni. Ginekolog Marii powiedział, że nigdy wcześniej nie robił USG tak dużego dziecka.

Tym samym Gabreilly pobiła rekord i została największym dzieckiem, które przyszło na świat w tym brazylijskim szpitalu.

Też masz małe dzieci? Skompletuj im ubranka na zimę. Kliknij w poniższy obrazek i sprawdź cenę.

Więcej o: