Kontrola auta w Lesznie. W bagażniku policjanci znaleźli kilkuletnie dziecko

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 34-letni mieszkaniec gminy Rydzna, który ku zaskoczeniu policjantów, przewoził swoje dziecko w bagażniku.

31 października policjanci z Leszna odebrali niepokojące zgłoszenie: postronna osoba zawiadomiła mundurowych, że w małym aucie osobowym podróżującym drogą krajową K-12, w bagażniku może być przewożone dziecko.

Funkcjonariusze podjechali na Aleje Jana Pawła II w Lesznie i tam zatrzymali mikrosamochód, przeznaczony do przewożenia dwóch osób. Kierowcą pojazdu był 34-letni mieszkaniec gminy Rydzyna. Na miejscu pasażera siedziała jego znajoma.  Ponieważ w aucie zabrakło miejsca dla kilkuletniego syna kierowcy, wpadł na pomysł, by ulokować dziecko w ciasnym bagażniku. Jak informuje policja z Leszna, mężczyźnie nie chciało się dwa razy pokonywać tej samej trasy.

Przy okazji na jaw wyszło inne wykroczenie: ojciec nie posiada uprawnień do kierowania samochodem i ma zasądzony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi za jazdę w przeszłości po wypiciu alkoholu.

34-latek odpowie teraz przed sądem za przestępstwo niestosowania się do postanowienia sądowego, za co grozi mu do 3 lat więzienia oraz za jazdę bez posiadanych uprawnień i przewożenie dziecka w bagażniku.

Przed nami zima i coraz gorsze warunki na drodze. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w trakcie jazdy, zadbać o wymianę opon i regularnie sprawdzać stan techniczny swoich aut. Te akcesoria na pewno wam się przydadzą. Kliknij w obrazek i sprawdź cenę.

Więcej o: