To rondo w Kajetanówce przerosło kierowcę renault. Zamiast je objechać, wpadł do wykopu

Było ciemno, gdy kierowca renault clio przejeżdżał przez skrzyżowanie w Kajetanówce. Zapomniał o remoncie drogi... i skończył w rowie.

W piątek w nocy kierowcy przejeżdżający przez skrzyżowanie we wsi Kajetanówka, w województwie lubelskim, mogli przecierać oczy ze zdumienia. Po środku ronda, a dokładnie w głębokim w wykopie, stało renault clio.

Okazało się, że mimo stosownego oznakowania, informującego o remoncie drogi i zmianie organizacji ruchu, siedzący za kierownicą clio 33-latek ze Szpicy, zamiast na około, pojechał na wprost. W efekcie jego auto utknęło w wykopie. Jak informuje lubelska policja, kierowca oraz jadąca z nim żona doznali ogólnych potłuczeń.

Niestety przybyli na miejsce policjanci odkryli coś jeszcze. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca clio prowadził będąc pod wpływem alkoholu - wydmuchał blisko pół promila. Jak podaje lubelska policja, przyznał się, że kilka godzin przed zdarzeniem spożył piwo, ale nie przypuszczał, że nadal jego pod jego wpływem.

Przed nami zima i coraz gorsze warunki na drodze. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w trakcie jazdy, zadbać o wymianę opon i regularnie sprawdzać stan techniczny swoich aut. Te akcesoria na pewno wam się przydadzą. Kliknij w obrazek i sprawdź cenę.

Więcej o: